TJBot Workshop – Ustí nad Labem

Do you want to learn how to build a Chatbot based on the IBM Watson Assistant technology without any programing knowledge? Yes? Then do not hesitate and let's participate in the official workshop directly from IBM experts!

The IBM Watson Assistant is a service running on the IBM Cloud thanks to which you can discover secrets of AI based on IBM Watson platform. Thanks to chatbot, you will create your own little assistant, who helps you with your daily routine work!

If you want to know more information or looking for a tips and tricks, you are on the right place! IBM has prepared workshop for you, where you will learn how to put together your own Chatbot and help you understand it’s logic.

Place: UJEP Ústí nad Labem
Date: 4.6.2018
Time: 10:00-15:00
Registration: workshop has limited capacity, so you need to register on Sivicek@icuk.cz

We are looking forward to see you!

-----------------------------------------------------------------------------

Chatbot Workshop – Ústí nad Labem

Chcete zjistit, jak se tvoří Chatbot na technologií IBM Watson Assistant a naučit se jej sestavovat bez znalostí jakéhokoliv programovacího jazyka? Zúčastněte se oficiálního workshopu přímo od IBM expertů!

IBM Watson Assistant je služba na IBM Cloudu, díky které můžete objevit tajemství umělé inteligence založené na platformě IBM Watson. Jeho prostřednictvím si vytvoříte jednoduchého pomocníka, který vám ulehčí od rutinní práce.

Pokud se ale chcete dozvědět více informací, rady a tipy, tak si právě pro vás společnost IBM připravila workshop, kde se naučíte takového chatbota sestavit a pochopíte jeho logiku.

Místo: UJEP Ústí nad Labem
Datum: 4. června 2018
Čas:10:00 – 15:00
Registrace: vzhledem k omezené kapacitě workshopu je třeba se registrovat na Sivicek@icuk.cz

Těšíme se na vaši návštěvu!