Konkurenceschopnost roste, a to i na pracovním trhu. Své o tom vědí mj. i někteří absolventi středních i vysokých škol, kteří často mívají potíže při vstupu na trh práce. Zaměstnavatelé mnohdy vidí jistoty v přijímání již letitě zkušených a starších pracovníků, a proto jen málo absolventů dnes nalezne práci ve svém oboru. Problémem absolventů pak často bývá umět aplikovat teorii získanou ze škol v praxi.

My si však myslíme, že absolventi přinášejí do firem čerstvý pohled na svět, kterým mohou firmu posunout o krok dále. Navíc je, dle četných průzkumů, dnes konkrétně dle průzkumu VUT v Brně, na pracovním trhu dlouhodobě zájem především o informatiky a strojaře napříč celou republikou!

A přesně v těchto všech aspektech vidíme smysl naší práce. Snažíme se s nimi pracovat, pomoci studentům nalézt praxi před výstupem ze školy a nasměrovat je správným směrem, pomoci jim při počáteční komunikaci s firmou, která je pro ně mnohdy úplně novou neznámou. A firmám představit jiný pohled na přijímání “nezkušených“ pracovníků – absolventů do svých řad.

Značnou výhodou, která také často hraje u zaměstnavatelů při rozhodování roli je, zda již měl student či absolvent práci/praxi při škole. Zvýhodněni bývají absolventi, kteří již po studiích pracovali, jak říká VUT v Brně. I s tímto se snažíme pracovat, a proto je skvělé, že jsou na našem portálu i studenti, kterým můžeme pomoci nalézt třeba i jen brigádu. Navíc je dobré, že (nejen) v IT lze pracovat i z domova.

Podle studie personální společnosti Manpower Group jsou v oblasti uplatnění znalostí počítačových technologií výsledky optimističtější. Dle její představitelky nehraje absence praktických dovedností absolventů tak velikou roli, protože většina studentů těchto oborů je schopna se v praxi rychle zorientovat.

A nám se tak potvrzuje, že naše práce má smysl a že získávat praxi při studiu znamená dělat něco na víc, a to se člověku s dávkou trpělivosti vždy vrátí!

https://www.novinky.cz/kariera/467581-nejvetsi-zajem-je-o-strojare-a-informatiky-vyplynulo-z-pruzkumu-brnenske-techniky.html